Středa 23. září 2015 byl dnem pro tradičně jedinou atletickou soutěž v rámci blanenského okresu CORNY CUP. V kategorii chlapců se zúčastnilo celkem 6 středních škol.
První disciplínou sportovního dne byl vrh koulí, ve kterém se z našeho tria koulařů Radim Res (2.A), Filip Páral (4.A), Ivan Vinter (1.B) nejlépe vedlo tomu nejmladšímu výkonem 11,51 metrů, kterým obsadil Ivan skvělé druhé místo.

V následující soutěži, skoku dalekém, se na pátém místě výkonem 535cm umístil Tomáš Rumler (1.B).

Závod na 100m byl naší letošní nejlepší disciplínou. Druhé místo obsadil Adam Kubica (2.A) v čase 11,3, o třetí místo se dělili Filip Páral a Petr Kováč (oba 4.A) časem 11,6.

Následoval skok vysoký, ve které jsme spoléhali na dvojici Radim Res a Adam Kubica. Radim skončil na pátém místě výkonem 168cm a o první místo se postaral Adam, který skočil 191 cm.

V běhu na 400m svou roli výborně zvádl Petr Kováč, který obsadil skvělé druhé místo v čase 54,3s, hned v závěsu skončil čtvrtý Jan Fojt (1.A) v čase 57,9 s. V nejdelší běžecké disciplíně se náramně vytáhl Laďa Kolář (3.A) časem 4,45 minuty a obsadil třetí místo. Do desítky se ještě vešli naši dva zbývající nováčci Dominik Dinga a Jan Málek (oba 1.A), časy do pěti minut.

Už zbývala jen štafeta na 100+200+300+400m. Na závěr celého klání nejvíce sil zbylo kvartetu Petr Kováč, Adam Kubica, Filip Páral a Radim Res. Kluci, po obdivuhodných výkonech, doběhli v čase 2 minuty 12 vteřin, zlepšili loňský výkon o 2 vteřiny a obsadili ve štafetě druhé místo a jako jediní, celkovým ziskem přes 8000 bodů, vyhráli okresní kolo, nechali za sebou Gymnázium Blansko a Boskovice a postoupili do krajského kola konaného v Břeclavi následující středu.

Krajského kola se zúčastnilo 8 nejlepších středních škol. My jsme bohužel postrádali nemocného Petra Kováče, což nám ve výsledku velmi chybělo v běhu na 100 a 400. Přesto se kluci postarali o historický výsledek, když celkově obsadili nádherné třetí místo. Postaral se o to zejména Adam Kubica, který výkonem 200cm ve skoku vysokém obsadil bezkonkurenčně první místo. Dále za zmínku stojí i Adamův výkon na 100m, jímž obsadil druhé místo. Skvělé druhé místo také obsadila naše štafeta Honza Fojt, Adam Kubica, Laďa Kolář a Filip Páral.

c1  c2  c3  c4

Klukům bych chtěl poděkovat za jejich předvedené výkony, ale především za jejich výborný a obětavý přístup během obou závodů. Věřím, že naše umístění příští rok zopakujeme nejen v okrese, ale také v krajském kole.