images/work.jpg

Nejúspěšnější hráči Pišqworek (22 týmů z gymnázií a 2 týmy z průmyslovek) z 1339 týmů z celé České republiky a Slovenska se utkali v pátek 8. 12. 2017 již v desátém ročníku o nejvzácnější trofej celé soutěže na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Jedovnická průmyslovka měla i letos v tomto grandfinále opět své zástupce. Tým CHAOS (letos bez teček v názvu) pod vedením kapitána Radima Rese, žáka 4.A, si svoji účast nechaoticky vykřížkoval přes oblastní i krajské turnaje celkem suverénně. Také na brněnském grandfinále si CHAOS, ve složení Radim Res, Vojtěch Kocour, Petr Vojtek, Jakub Kuběna, Jiří Kocman, vedl velmi dobře. Letošní švýcarský systém hry proti sobě stavěl ty nejvyrovnanější týmy, což zajistilo spravedlivější výhru, ale také více rovnocenných her pro soutěžící. Favoriti se díky tomuto systému nemohou vyřadit hned ve skupinách.

Náš tým CHAOS k těmto favoritům samozřejmě patřil, po loňském velmi dobrém osmém místě se chtěl dostat na příčky nejvyšší. Všech 24 týmů hrálo osm kol a CHAOS po pěti kolech byl mezi 3 týmy stále bez porážky. První body ztratil prohrou s gymnaziálním týmem Alarmovy Hakly z Berouna, ale stále měl velmi dobré vyhlídky i na nejvyšší stupínek. Od tohoto postu jej oddělil jediný rozdílový bod při remíze s týmem NKJT z kladenského gymnázia.

Takže stříbrné medaile z desátého ročníku Pišqworek v Brně se na našich tričkách velmi hezky třpytily. Závěrečné výsledky:

  1. Alarmovy Hakly (Gymnázium Joachima Barranda, Beroun)
  2. CHAOS (Střední průmyslová škola Jedovnice) - Radim Res, Vojtěch Kocour, Petr Vojtek, Jakub Kuběna, Jiří Kocman
  3. Armáda z passy (Gymnázium Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec)

Děkujeme za úspěšnou reprezentaci jedovnické průmyslovky.

 

Ja Mu