V minulém týdnu se škola SPŠ Jedovnice zúčastnila dvou akcí, krajského kola v silovém čtyřboji a také poprvé lyžařských závodů v obřím slalomu. Výsledky jsou velice dobré. Děkuji všem za výbornou reprezentaci školy.

Krajské kolo – silový čtyřboj

Dne 13. 3. 2019 se v Brně na SŠ polytechnické uskutečnilo krajské kolo v silovém čtyřboji. Naše škola se jako vítěz okresního kola zúčastnila ve složení Petr Vojtek, Jakub Matuška, Daniel Šebela, Arnošt Kolbábek. Doplnili je ještě další dva do kategorie jednotlivců, Adam Výbošťok a Michal Přikryl.

Výkony našich v družstvu byly velice vyrovnané a díky tonu kluci obsadili krásné čtvrté místo z 11 družstev.

V jednotlivcích byl nejlepší Petr Vojtek na 14. místě a těsně za ním patnáctý Jakub Matuška.

Klukům patří velká gratulace a do příštího roku přání dalšího dobrého výsledku.

Lyžařské závody

Dne 14. 3. 2019 se skupina lyžařů a snowboardistů vydala do Velkého Meziříčí na lyžařské závody přeboru jihomoravského kraje. Jelo se na Fajtově kopci, závodilo se v obřím slalomu v kategoriích družstev i jednotlivců.

Trať byla velmi dobře připravená, takže všech 260 závodníků mělo regulérní podmínky pro závod. Naše škola v soutěži družstev v kategorii středních škol obsadila druhé místo. V jednotlivcích se na stupních vítězů umístnili David Kučera na 2. místě, Adam Polák na 3. místě za lyžaře. Mezi snowboardisty obsadili všechna tři místa Vojtěch Mikulášek, Martin Kintr a Jakub Loukota.

Akce se nám moc líbila a pokud bude zájem, vydáme se závodit i příští rok.