images/work.jpg

Dne 10.12.2019 navštívili žáci naší třídy 3.A největšího výrobce letecké techniky v České republice - Aero Vodochody. Jedná se současně o největší zbrojovku u nás. Byli jsme velmi mile přijati, prohlédli jsme si kooperační výrobu sestav pro letadla EMBRAER, Airbus i unikátní nýtovací CNC stroj.

Také nám byla ukázána výroba a montáž letounů AERO L 39NG, pracoviště generálních oprav L 159 ALCA, viděli jsme rovněž zkušební let L 39NG. Následovala beseda se zkušebním pilotem. Během exkurze jsme viděli mnoho top technologií z letecké výroby, organizaci výroby a montáže. Seznámili jsme se se špičkovou strojírenskou výrobou.

Exkurzi bylo možno zajistit díky osobním vazbám pedagogů na pracovníky Aera. Vzhledem k tomu, že v prostorech závodu je přísný zákaz fotografování, máme jen jednu povolenou společnou fotku u demonstrátoru L139MS.

Při cestě zpět jsme si prohlédli vánoční Prahu - Karlův most, Kampu, Malou Stranu, Staré Město a samozřejmě Staroměstské a Václavské náměstí. Tato exkurze pro nás byla velmi přínosná.

 

žáci 3.A