images/work.jpg

V době nouzového stavu jsme při domácí výuce nezaháleli. Během dubna a května 2020 se naši žáci z pohodlí domova účastnili tří kol 0. ročníku soutěže virtuálních robotů TechnoLab RoboTrip – Virtual Challenge.

V prvním kole bylo úkolem naprogramovat virtuálního stopaře čáry. Naši studenti obsadili všechna tři první místa (1. a 2. místo Ondřej Juračka; 3. místo Michael Janeček, Dalibor Káňa a Jakub Kosík).

 

V druhém kole ke sledování čáry přibyly ještě překážky. V tomto kole jsme se na bednu nedostali.

V posledním, třetím kole, byl úkol o poznání složitější. Robot, Zahradník v bludišti, měl projet zadané bludiště a v něm zasázet co nejrychleji co nejvíce kytek. Naši studenti obsadili opět všechna tři první místa (1. místo Jakub Jelínek, 2. místo Jan Bezděk a 3. místo Roman Vintr).

Po uvolnění opatření jsme vyjeli na naši druhou venkovní soutěž. V Bezručových sadech v Olomouci se 20. června konal 1. ročník mezinárodní soutěže robotů RoboTrip summer - Tulák po parku. Úkolem robota bylo projet parkem po stezce co nejrychleji ze startu do cíle. Celá stezka měřila cca 900 m. To byla pro většinu robotů nepřekonatelná vzdálenost, proto se pořadí určovalo nejen podle času, ale i podle ujeté vzdálenosti od startu. Náš tým se sice neumístil na předních místech, ale i tak to pro nás byla cenná zkušenost, zejména proto, že celý den nám pršelo. Déšť udělal své a spousta robotů se začala chovat nepředvídatelně.

Poslední akcí před letními prázdninami byla naše soutěž JedoBot 2020. Ta se letos konala v netradičním termínu 25. června 2020. I přes složité možnosti přípravy týmů k nám zavítalo téměř 50 robotů z 10 škol a organizací. Soutěžilo se tradičně v disciplínách sledovače čára postavené ze stavebnice LEGO nebo řízené procesorem, Lego SUMO a Mini SUMO. V disciplíně sledovače čáry Lego jsme slavili největší úspěchy, obsadili jsme první dvě místa (1. místo Martin Živný a 2. místo Jan Špaček). Dalším úspěchem bylo 2. místo Antonína Filipiho v kategorii Mini SUMO.

 

Tradiční součástí naší soutěže bylo i vyhlášení vítěze ročního seriálu – Robo Lego ligy. Stejně jako loni si náš putovní pohár odvezli do Přerova na průmyslovku. Naše škola skončila na druhém místě. Velký úspěch bylo 1. místo v pořadí jednotlivců, to získal Martin Živný.

 

T. V.