images/work.jpg

Jedovnická průmyslovka letos zahájila novou formu spolupráce s VUT Brno. Současní studenti (většinou absolventi SPŠ Jedovnice) zde vyvíjejí závodní monopost kategorie Formule student.


Vložil/a webmaster, Út, 11/20/2012 - 11:29

Jedovnická průmyslovka letos zahájila novou formu spolupráce s VUT Brno. Současní studenti (většinou absolventi SPŠ Jedovnice) zde vyvíjejí závodní monopost kategorie Formule student.

Kvalitní technické zázemí průmyslovky, šikovní a ochotní žáci, vstřícní pedagogové a vývojové nadšení umožnilo posunout spolupráci opět o krok dál.

Za použití špičkové techniky se v našich dílnách vyrábí některé díly auta. Pomáháme i v oblasti řešení problémů spojených s obráběním na CNC strojích. Kromě zkušeností s technikou získávají naši žáci i nové kontakty a nahlédnou pod pokličku práce vysokoškoláků.

b64b65

Závodní auto jsme si mohli nyní konečně osobně prohlédnout při příležitosti jeho vystavení v areálu průmyslovky. Kromě studentů naší školy ho obdivovali i žáci sousední ZŠ Jedovnice. O tom, jak je tato akce zaujala svědčí následující příspěvek:

Už vím, čím budu……

V úterý dopoledne nás vedlejší průmyslovka pozvala na prohlídku FORMULE. Nevěřícně jsme poslouchali tuto (pro naše čtvrťáky) velmi zajímavou informaci. Po přestávce jsme se se svými učitelkami Mgr. Blankou Svobodovou a PaedDr. Helenou Smejkalovou vydali prozkoumat pravdivost této zprávy. V areálu průmyslové školy opravdu stála formule. Tu studenti SPŠ Jedovnice ( dodali některé součástky) ve spolupráci se svými staršími kolegy z VUT sestrojili. Zjistili jsme, že může jet nejvyšší rychlostí 135 km/hod. a její cena je asi 1 milion korun. Mohli jsme si na ni sáhnout, někteří se do ní i posadili a nakonec jsme se zaposlouchali do zvuku nastartovaného motoru. Další hodinu se na průzkum vydali i třeťáci s paní asistentkou Mgr. Janou Musilovou.

Když jsme odcházeli, tak zejména chlapcům zněla v uších otázka – „Když se budu dobře učit, půjdu na jedovnickou průmyslovku, zvládnu něco podobného vymyslet a sestrojit také?“

4.A+ 4.B ZŠ Jedovnice

b66b67b68b69

Prezentaci studentské formule na naší škole se věnuje i regionální tisk, článek doplněný mnoha fotografiemi je možné přečíst zde.