images/work.jpg

Během měsíce října uspořádala naše škola tři turnaje v kopané pro žáky středních škol.

Vložil/a webmaster, Po, 10/29/2012 - 16:30
Během měsíce října uspořádala naše škola tři turnaje v kopané pro žáky středních škol. 5. Října se na stadionu ASK Blansko utkali hráči kategorie VI. A. (ročník narození 1996 – 1998). Nejlépe si vedli hráči Gymnázia Boskovice, kteří ztratili body pouze s pořádající SPŠ Jedovnice, která skončila na druhém místě. Třetí skončili žáci SOŠ a SOU Blansko.

Ve čtvrtek 11. října přijeli vítězové okresních kol Jižní Moravy, aby se utkali o postup do kvalifikace na republikové finále. Suverénně prošli turnajem hráči SŠ Polytechnické Jílová, Brno se skóre 18 : 1. Reprezentanti našeho okresu z Gymnázia Boskovice skončili na 3. místě.

Za týden 19. října přijelo osm středních škol kategorie V. (nar. 1993 – 1998) bojovat o postup ve druhém ročníku poháru Josefa Masopusta. Na třetím místě skončili hráči SPgŠ Boskovice, když porazili SOŠ a SOU Blansko 5 : 4 na pokutové kopy. Ve finále se podařilo SOŠ a SOU A. Citroëna z Boskovic porazit OA Blansko a tím obhájit své loňské prvenství. Dne 10. dubna budou reprezentovat náš okres v krajském finále, které pořádá opět SPŠ Jedovnice.

Dobrý dojem ze všech zápasů umocnil svým příkladným vystupováním žák SPgŠ Boskovice Pavel Blaha. V prvním zápase odpískal rozhodčí pokutový kop, který evidentně nebyl. Přestože do konce zbývalo 5 min a stav byl 0 : 0, tak ho Pavel úmyslně neproměnil. V dalším zápase zase přiznal, že při odpískané brance neprošel míč celým objemem brankovou čáru a rozhodčí pak již odpískanou branku ve prospěch Pavlova týmu odvolal. Nabízí se otázka: Zachoval by se tak každý z nás? Jmenovaný hráč byl proto navržen na cenu fair play AŠSK do Prahy.

Podzimní kopaná tímto kláním v rámci středních škol skončila. SPŠ Jedovnice si však od organizace školního sportu neodpočine. Vrhne se na florbalové turnaje, kterých uspořádá v tomto školním roce celkem deset. Od soutěže mezi žáky SPŠ a ZŠ o přeborníka Větřáku a Orion florbal cupu ZŠ přes okresní a krajské soutěže SŠ. Kolotoč turnajů vyvrcholí republikovým finálem SŠ, které se bude konat v naší hale ve dnech 26. - 28. března.

e72e73e74e75

J. J.