images/work.jpg

Ve čtvrtek 8. listopadu jsme my, letošní maturanti, navštívili brněnský Ústav přístrojové techniky.

Vložil/a webmaster, Út, 11/13/2012 - 12:55
Ve čtvrtek 8. listopadu jsme my, letošní maturanti, navštívili brněnský Ústav přístrojové techniky. V rámci Dnů vědy se zde každoročně konají exkurze pro školy, ale i veřejnost. Postupně jsme obešli šest pracovišť.

Na prvním se ukazovala elektronová litografie a její využití při výrobě hologramů. Druhé pracoviště představilo tomograf a magnetickou rezonanci. Na třetím pracovišti jsme se seznámili s výkonnými elektronovými rastrovacími mikroskopy. Hrátky s tekutým dusíkem se na čtvrtém pracovišti líbily všem. Na pátém pracovišti se svařovalo elektronovým paprskem. Poslední – šesté pracoviště nám ukázalo lasery. Celá exkurze byla ukončena v posluchárně, kde vystupovalo Úžasné divadlo fyziky. To se názornými pokusy a ukázkami věnovalo infračervenému záření a jeho vlastnostem. Celá návštěva Ústavu přístrojové techniky v Brně se nám líbila a to bez ohledu na studovaný obor.

Děkujeme tímto všem, kdo tyto dny otevřených dveří připravili. Z této zajímavé exkurze bude tento týden připraveno i video.

e76e77e78e79e80e81

Radek Štěpaník, Jaroslav Korčák, 4. C, foto Tomáš Trenz