images/work.jpg

Ve čtvrtek 13. listopadu se studenti 4. ročníků naší školy zúčastnili Dnů vědy a techniky. I tentokrát vyrazili do Ústavu přístrojové techniky v Brně.

Vložil/a webmaster, Čt, 11/20/2014 - 17:58
Ve čtvrtek 13. listopadu se studenti 4. ročníků naší školy zúčastnili Dnů vědy a techniky. I tentokrát vyrazili do Ústavu přístrojové techniky v Brně. Šest pracovišť nás seznámilo s lasery, elektronovými mikroskopy, magnetickou rezonancí, svařováním elektronovým paprskem a výrobou hologramů.

Závěrečné názorné ukázky divadla Údif (Úžasného divadla fyziky) na téma elektromagnetické indukce byly pověstnou třešničkou na pomyslném dortu. Celodenní program byl pro studenty přínosem bez ohledu na studovaný obor.

PS: Naše skupina se stala předmětem zájmu objektivů novinářů z Mladé fronty, takže fotky v krajském vydání tohoto deníku zachytily udivujícího se Pavla Šindelku a "elektricky nabitou" Karolínu Brunclíkovou.

g74

JM