Strojní dílny

Hala strojních dílen tvoří díky své velikosti jednu z nepřehlédnutelných dominant areálu školy. Vzhledem k dřívějšímu výlučnému zastoupení strojírenských oborů jsou všechna pracoviště nadstandardně vybavena. Setkáme se zde s množstvím klasických obráběcích strojů, jako jsou soustruhy, frézky a vrtačky, tak i s nejmodernějšími elektronicky řízenými CNC obráběcími stroji. Nechybí ani zámečnická dílna, sklad materiálu a svařovna.

Žáci se zde seznamují se základy technologických operací např. obrábění kovů, tváření kovů, svařování atd. Praktickým používáním základních pracovních metod získávají návyky potřebné v technické praxi.

 

std1 std2

std3 std4


V rámci projektu Evropské unie (podrobnosti jsou uvedeny v samostatném článku) byla naše škola vybavena v roce 2009 pěti nejmodernějšími CNC stroji.

cnd1 cnd2

cnd3 cnd4

 

Elektrodílny

Elektrodílny společně s učebnou ELM a AUT jsou disponovány do pěti oddělených prostor v budově D. Učebna ELM a AUT byla v roce 2009 nově vybavena v rámci projektu EU (podrobnosti jsou uvedeny v samostatném článku) nejen kvalitními měřícími přístroji, ale kompletně i novým nábytkem.

eld1 eld2

eld3 eld4


V oddělené části této odborné učebny probíhá i výuka praxe.

eld5 eld6

eld7 eld8