images/work4.jpg

Milí deváťáci,

jste v období, kdy se rozhodujete, kam povedou Vaše další profesní kroky. Období je to o to těžší, že jste doma, odkázáni na distanční výuku, včetně přípravy na přijímačky a je vám (zatím) upřen osobní kontakt s vybranou školou. Ani my to nemáme snadné. Naši maturanti řeší obdobné problémy. Nic jiného si nepřejeme než se vrátit k běžnému školnímu režimu.

Rád bych Vám nabídl pomoc při řešení těchto zásadních otázek a poskytl základní informace o naší škole i o možnostech uplatnění našich absolventů. Již několik týdnů máte možnost zhlédnout naše propagační video. Pracujeme na nové verzi virtuální prohlídky jednotlivých prostor průmyslovky a již brzy se s ní budete moci seznámit. Připravujeme také bohatou fotogalerii, která přiblíží i celkovou atmosféru naší školy, kterou rádi označujeme přívlastkem „rodinná“. Tím chceme říci, že na každém žákovi nám záleží a že každého považujeme za člena naší školní rodiny a nejsou nám cizí jeho problémy a starosti.

Podívejte se na výstižnou charakteristiku obou maturitních oborů. Věřím, že vás svým obsahem zaujmou a Vy se rozhodnete u nás studovat.

Otázka organizace přijímacích zkoušek v roce 2021 je předmětem mnoha jednání. Ve hře je několik variant, od jednotných státních až po zrušení a ponechání v režii jednotlivým středním školám. Ministerstvo školství vydá rozhodnutí do konce listopadu. Ať již proběhne jakákoliv forma, připravujte se. Základ bude tvořit matematika a český jazyk. Pokud to situace dovolí, i letos plánuji Přijímačky nanečisto, a to v lednovém termínu. Sledujte naše webové stránky a rozhodujte se s chladnou hlavou.

Zdraví Vás M.Šebela, ředitel školy