images/work4.jpg

Národní finále národní soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti organizované Pracovní skupinou kybernetické bezpečnosti AFCEA, Centrem kybernetické bezpečnosti z.ú. a celou řadou státních, akademických i profesních organizací se uskutečnilo dne 19. května 2022 v areálu SIT Port v Plzni. Soutěže se zúčastnil i náš student Vilém Pořízka ze 2.B.

Finále se zúčastnilo 42 nejlepších studentů a studentek ze základních, středních a vysokých škol z celé České republiky, kteří soutěžili ve třech věkových kategoriích. Soutěžící se do finále probojovali úspěšným absolvováním dvou vyřazovacích online kol, která absolvovalo téměř 5500 studentů.

Účastníci finále si mohli vybrat k řešení z řady různě obtížných a různě bodovaných konkrétních úkolů, jejímiž zadavateli byly subjekty zabývající se kybernetickou bezpečností a bojem proti hackerským útokům, například BIS ČR. Proto je podtitul soutěže: "Kdo je nejlepším etickým hackerem České republiky?"

Součástí akce byl i bohatý osvětově-odborný doprovodný program zaměřený nejen na děti, žáky a studenty, ale i širokou veřejnost. Svoji techniku zde předváděla mimo jiné i armáda ČR.

Konečné výsledky jednotlivých kol i podrobnější informace o soutěži lze nalézt na webových stránkách soutěže.

Vilém obsadil v kategorii středoškoláků (15 - 20 let), kde soutěžilo i několik vysokoškoláků, solidní 18. místo. Děkujeme za reprezentaci naší školy a doufáme, že příští rok se počet soutěžících jedovnických průmyslováků rozšíří.

J. P.