images/work4.jpg

V pondělí 23. 5. 2022 zorganizovala naše škola pro žáky prvních ročníků odbornou exkurzi do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Nejdříve jsme zhlédli krátký film o elektrárně. Poté následovala prohlídka zařízení umístěného v podzemí, kde jsme získali další informace o chodu celé elektrárny. Dále jsme se přesunuli k dolní a následně k horní nádrži, kterou jsme celou obešli. I když se mračilo, dohlédli jsme až na Praděd, nejvyšší horu Jeseníků.

Po ukončení exkurze se část žáků v Jedovnicích odpojila a v následujících dnech navštívila dvě blanenské firmy. V úterý firmu Isan, ve které se vyrábí radiátory a jiné druhy vytápěcích zařízení, a ve středu firmu Atona, která se zabývá nejmodernější technologií zpracování plechu. Tyto exkurze pro nás byly velice přínosné, dozvěděli jsme se zde spoustu zajímavých informací užitečných pro náš obor.

Zbytek žáků pokračoval do ATC Merkur v Pasohlávkách. V úterý ráno jsme se vydali do Aqualandu Moravia. Zaplavali jsme si a vyřádili jsme se na všech možných tobogánech. Den jsme zakončili návštěvou nového místního muzea Brána do Římské říše. Zde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o táborech římských legionářů na území jižní Moravy. Ve středu jsme se vydali zpět domů. Obě skupiny byly spokojeny a už teď se těší na další akce.

Marie Sedláková, Alex Kakáč 1. A

Foto: Patrik Štefka, 1.B