images/work4.jpg

Ve středu 9. 11. 2022 se v Blansku uskutečnilo okresní kolo v basketbalu středních škol. Do turnaje se přihlásilo 7 družstev. Týmy byly rozděleny do 2 skupin. Ve skupině A se nacházely školy: Gymnázium Blansko, SŠ TEGA Blansko a SPŠ Jedovnice. Ve skupině B byly školy: Gymnázium Boskovice, VOŠ a SŠ Boskovice, SŠ André Citroëna Boskovice a Masarykova SŠ Letovice. V základní skupině se hrály zápasy „každý s každým“, po kterých rovnou následovaly zápasy o 1. a 3. místo. Hrálo se pouze na dva poločasy.

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti, vítězovi celého turnaje, Gymnáziu Blansko. Zápas začal vyrovnanou hrou. To se ale v půlce prvního poločasu změnilo a soupeři z Blanska začali dominovat jak v útoku, tak i v obraně. Zápas tímto způsobem pokračoval až do svého konce, a tak i díky úspěšné střelbě soupeře za 3 body, jsme nakonec zápas prohráli 11:39.

Druhý zápas, který jsme hráli proti SŠ TEGA Blansko, měl zcela opačný vývoj. Naši hráči se už dostatečně sehráli a začali lépe bránit. Náš tým dominoval celý zápas a tak nakonec vyhrál 34:15. Díky této výhře jsme se v základní skupině umístili na druhém místě. Čekal nás tedy poslední zápas a to o celkové třetí místo.

Třetí zápas jsme hráli proti druhému týmu z vedlejší skupiny, čímž byla VOŠ a SŠ Boskovice. Poprvé jsme hráli vyrovnaný zápas a to od úvodního rozskoku až po závěrečný hvizd. U obou týmů převažovalo nasazení hlavně v obraně, a tak každý daný koš měl velkou hodnotu. V naší obraně vyčnívaly, díky výškové převaze, bloky. V obraně u soupeře zase týmové nasazení v zónové obraně. Na konci prvního poločasu jsme prohrávali 4:5. Druhý poločas však naši studenti nevzdali a zabojovali o bronzové medaile. Pokračovala hra výborných obran, kterou se nám podařilo několika dobrými akcemi překonat. Do poslední půlminuty jsme tak nastupovali s náskokem 3 bodů. V posledních 5 vteřinách se soupeři však podařilo sebrat míč z našeho držení a se závěrečnou sirénou vystřelit střelu z poza tříbodového oblouku. Tato střela naštěstí do koše nezapadla a my se mohli začít radovat z 3. místa.

Konečné pořadí oceněných týmů:

  1. Gymnázium Blansko
  2. SŠ André Citroëna Boskovice
  3. SPŠ Jedovnice

Úspěšní střelci: Kraváček 21b., Kreutzer 18b., Luska 11b., Matula 6b., Lukyanenko 6b.

 

D. J.