images/work4.jpg

V pátek 15. dubna 2023 mělo 20 studentů leteckého kroužku naší školy jedinečnou příležitost navštívit vojenské historické muzeum Arsenal ve Vídni pod vedením Ing. Fišera. Byla to nejen příležitost pro studenty k prohloubení svých znalostí o letecké historii, ale také k získání nových zážitků a poznatků.

Studenti zhlédli vzácné exponáty, jako například původní letouny používané během druhé světové války, stejně jako různé výzbroje, uniformy a vojenské vybavení. Celá výstava se soustředila na vojenskou historii Rakouska-Uherska od roku 1682 až po konec druhé světové války. Neméně zajímavé byly prohlídky zbraní, leteckých simulátorů, historických vozidel, dalšího leteckého vybavení, nejrůznějších historických fotek a obrazů.

Celkově byla návštěva vojenského historického muzea Arsenal ve Vídni pro studenty leteckého kroužku nezapomenutelným zážitkem, který jim umožnil poznat historii letectví a vojenství v praxi. Tato zkušenost nejen rozšířila jejich znalosti, ale také podpořila jejich zájem o leteckou historii a možná i rozhodnutí pro budoucí studium v této oblasti.

J. H.