logo

Naopak, sami si je staví, učí chodit či sledovat čáru, dokonce je přinutí mezi sebou bojovat. Střední průmyslová škola v Jedovnicích a roboti je spojení, na které si veřejnost pomalu zvyká. Hlavně ta žákovská na základních školách.

Od minulého školního roku totiž nabízí průmyslovka v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání volnočasový kroužek Robotika hravě. Ano, právě hra a zábava jsou hlavní atributy této aktivity. Za nimi se ovšem skrývá odborná technická dovednost. Ona hra a zábava má totiž naukové jádro. Třicet robotických stavebnic Lego Mindstorms a Merkur Education umožňují žákům sestavit si libovolného robota a naučit ho „poslouchat“. A to už je jiný level. Mnohdy se nikomu ani nechce odejít. A to pro ně průmyslovka připravila další vychytávky: robotickou ruku s dopravníkovým pásem, 3D tiskárny, pracoviště číslicové techniky i malé CNC frézky. Rozzářené oči mladých „ajťáků“, kteří promyšlenými příkazy rozpohybují svá monstra, jsou asi tou největší odměnou všem, kteří se o existenci a chod kroužku zasloužili.

Naše škola se tímto způsobem snaží najít cestu k budoucím programátorům, vývojářům a možná i objevit technické talenty a vytáhnout je z pasivního přístupu k počítačům, které jim zaplňují veškerý volný čas. Nutno podotknout, že se nám to daří a díky zájmu žáků základních škol sdružení CIRSIA, funguje kroužek i v letošním roce. Dveře jsou otevřeny všem, kdo si chtějí „hrát“ a zároveň se i něco naučit. Takový je současný svět a jedovnická průmyslovka se na něj snaží reagovat.


uvod1  uvod2

 

Naše vybavení
Soutěž JedoBot