V sobotu a v neděli 7. a 8. 3. 2015 naše škola vystavovala na akci s názvem Pohyblivý svět 2015. Tato výstava stavebnice LEGO byla organizována diskusním fórem kostky.org a konala se v budově Cyrilometodějského gymnázia v Brně. Předmětem této výstavy byly zejména stavebnice z řady Technic, Mindstorms, ale též modely vlaků a statické modely. Výstava obsahovala 6 expozic, rozdělených dle tematických celků.

Hlavním lákadlem našeho stánku byly stavebnice Mindstorms z kroužku robotiky na SPŠ jedovnice. Největší zájem byl o robota skládajícího rubikovu kostku a dalšího, který třídí barevné kostičky. Návštěvníci ocenili i modely, které si mohly osahat, tedy Segway a terénní automobil. Výstava obsahovala spoustu dalších zajímavých modelů, například také plně funkční kolejiště LEGO vlaků o rozměrech 3x5m, sbírku stavebnic stavebních strojů a aut z řady Technic.

Této dvoudenní výstavy se zúčastnilo téměř 12 vystavovatelů z celé republiky a navštívilo ji téměř 2200 lidí, nejčastěji rodiče s dětmi. Jako vystavovatelé jsme v hodnocení návštěvníků skončili na 5. místě. Akce měla velký úspěch a určitě se jí další rok opět zúčastníme.