O víkendu 14. a 15. 3. 2015 jsem již po druhé vystavovali naše roboty na boskovické výstavě Lego Technic Show. Tentokrát byla výstava poprvé dvoudenní, ale i tak byl boskovický skleník neustále zaplněn. Návštěvnost byla opět vyšší než loni, výstavu navštívilo 2400 lidí.

Hlavním hitem naší expozice byl nový robot poskládaný ze stavebnice Mindstorms EV3, který skládal Rubikovu kostku. Je několikrát rychlejší než jeho předchůdce ze stavebnice Mindstorms NXT. Kostku zvládne poskládat do 100s i s naskenováním a výpočtem tahů.

Kromě našich robotů bylo tradičně k vidění obrovské Lego kolejiště a spousta pohyblivých i statických Lego Technic modelů. Největším Technic exponátem bylo dvoumetrové Ruské kolo.

Naše exponáty sklidili velký úspěch, svědčil o tom velký zájem návštěvníků, ale i výsledek hlasování návštěvnické ankety. Ankety se zúčastnilo všech 15 vystavovatelů a dohromady přihlásili přes 20 exponátů. V hlasování náš robot na třídění kostek skončil na 7. místě a robot skládající Rubikovu kostku dokonce na 4. místě. Už teď se těšíme na další ročník akce.

 lb09

lb04  lb03  lb06 

 Zájem o výstavu měla i média:

 lbTN

Články na internetu:

Blanenský deník
Ohlasy dění na Boskovicku
Zrcadlo